Táto stránka používa k poskytovaniu služieb, personalizácii reklám a analýze návštevnosti súbory cookie. Používaním tejto stránky s tým súhlasíte.
TCA
TACTICAL COMBAT ACADEMY
×
 x 

0 Objednávok
Objednávky
0 Objednávok

„Psychologická príprava je veľmi dôležitá. Silné telo so slabou mysľou neznamenajú vôbec nič.“

JON PRICE A COLIN MACLACHLAN, PRÍSLUŠNÍCI BRITSKÝCH ELITNÝCH JEDNOTIEK, INŠTRUKTORI TACTICAL COMBAT ACADEMY.

JON PRICE pôsobil v britských vojenských jednotkách po celom svete, vrátane Iraku a Afganistanu. COLIN MacLACHLAN bol členom 22. pluku SAS (britská elitná jednotka). Zúčastnil sa na operácii v Sierra Leone a v Iraku, kde bol zajatý teroristami. Podarilo sa ho zachrániť pred popravou. Jon a Colin pôsobia ako inštruktori v Tactical Combat Academy (TCA), ktorá poskytuje kurzy sebaobrany pre civilný a súkromný sektor. Počas ich pobytu na Slovensku sme im položili niekoľko otázok z oblasti fyzickej a mentálnej prípravy.

Jon Price

M&F: Ako dlho ste pôsobili v armáde a v akých útvaroch?

COLIN: „V britskej armáde som slúžil šestnásť rokov. Už ako pätnásťročný som vstúpil do Royal Scouts, jedného z najstarších plukov britskej armády. Ako 23-ročný som úspešne absolvoval výber do 22. pluku SAS (Special Air Service je jednotka špeciálnych síl britskej armády, vykonávajúca množstvo úloh, vrátane skrytého prieskumu, boja proti terorizmu, priamej akcie a záchrany rukojemníkov – pozn. red.).“

JON: „Ako príslušník britských vojenských jednotiek som bol nasadený na nepriateľskom území v Severnej Afrike, na Strednom východe, v Strednej Amerike, v Írsku a na Balkáne. Pracoval som v rôznych klimatických podmienkach – v džungli, na púšti, v horách; vo vodnom prostredí aj v arktických podmienkach.“

Tactical Combat Academy alebo Akadémia taktického boja sa ako spoločnosť zameriava na defenzívne kurzy streľby, taktický výcvik a školenia pre “civilistov”, ale ponúka aj komplexný výcvikový program pre štátny aj súkromný bezpečnostný sektor. Svoj výcvikový program nedávno obohatila o skúsenosti dvoch elitných britských vojakov vo výslužbe, Colina MacLachlana a Johna Pierca. Na ich výcvik sme sa boli pozrieť.TCA ponúka návod

Už ste sa stretli zoči-vo- či nebezpečenstvu a nevedeli ste, ako máte naň reagovať? A je jedno, či išlo o stret s divým zvieraťom alebo pouličnou bitkou. Zakaždým ide o vyhrotenú stresovú situáciu, na ktorú ste s najväčšou pravdepodobnosťou neboli pripravení a vaše reakcie za vás prevzala prvá signálna sústava. Vojaci a ďalšie oficiálne ozbrojené zložky na celom svete sú trénovaní na reakcie vo vypätých situáciách. Lenže čo civilisti?

Tactical Combat Academy (TCA), o ktorej prominentnom šéfinštruktorovi výcviku Gabrielovi Trojákovi sme už v našom časopise písali, sa zameriava na výcvik špecialistov, ale aj civilistov práve na rozmanité hrozby a ná- strahy. A že to robia na profesionálnej úrovni nás presvedčili aj tentokrát, keď na ich pozvanie, na Slovensko zavítali dvaja vyslúžili britskí vojaci. Jeden z nich, Colin MacLachlan je bývalým členom 22. pluku SAS, ktorý má bojové skúsenosti zo Siera Leone, Strednej Ameriky, Balkánu, Afganistanu či Iraku. Druhý, John Pierce je takisto vyslúžilý britský vojak, ktorý istý čas pôsobil dokonca ako osobný strážca britskej kráľovnej Alžbety II.

Chcete sa stať pracovníkom SBS alebo si založiť vlastnú SBS?

Musíte absolvovať kurz odbornej spôsobilosti za účelom získania preukazu typu "S" príp. "P". 

V kooperácii so spoločnosťou KURAM s.r.o. (www.sbskurzy.sk) Vám ponúkame tieto termíny: 

Gabriel Trojčák dnes pôsobí ako inštruktor streľbya taktiky v Tactical Combat Academy Držiteľ červeného baretu GABRIEL TROJČÁK (43) slúžil 25 rokov v armáde, vrátane 5. pluku špeciálneho určenia v Žiline, kde pôsobil ako inštruktor streľby a taktiky. Teraz v Tactical Combat Academy učí ľudí, ako prežiť v kritických situáciách. Dobrá úroveň fyzickej kondície zvyšuje šance na zvládnutie kritických situácií, preto sa Gabo pravidelne venuje silovému tréningu aj bojovým športom. O jeho tréningovej filozofii sme sa zhovárali začiatkom apríla v Bratislave. 

Červený baret nosia príslušníci 5. pluku špeciálneho určenia v Žiline. Jeho členovia musia podstúpiť náročný výcvik a zúčastňujú sa na najnebezpečnejších vojenských operáciách, vrátane vojny v Afganistane. Dokážu konkurovať elitným zahraničným jednotkám, čo potvrdil aj Gabriel Trojčák.

M&F: Ako dlho si pôsobil v armáde a v akých útvaroch?

G. T.: „V armáde mám odslúžených 25 rokov, ak rátam aj štúdium na vojenskej strednej škole v Prešove. Pôsobil som u letcov a neskôr som sa stal členom 5. pluku špeciálneho určenia v Žiline. Pôsobil som v ňom ako operátor, neskôr ako veliteľ skupiny a službu v armáde som zakončil ako inštruktor streľby a taktiky.“

Môžeš porovnať 5. pluk špeciálneho určenia v Žiline so zahraničnými elitnými jednotkami?

Volá sa Gabriel Trojčák, má 43 rokov a je to vyslúžilý profesionálny vojak. Po vojenskom živote túžil od útleho detstva, svojmu snu podriadil úplne všetko. V armáde strávil 25 rokov, z toho 4 roky na vojenskej škole a ako vojak ostatných 21 rokov. Kariéru skončil ako rotný v 5. pluku špeciálneho určenia v Žiline, kde pôsobil ako inštruktor streľby a taktiky. A hoci všetko, čo súvisí s armádou, nadovšetko miluje, vojenskú uniformu vyzliekol nerád a s horkosťou v srdci.

Gabriel Trojčák

O TCA

Taktický výcvik, semináre a školenia ako pre civilný sektor, tak aj pre sektor oficiálnych ozbrojených zložiek a kontraktorov. Kurzy streľby, sebeobrany, zvládanie krízových situácií, kurzy prežitia atď.

KONTAKTUJTE NÁS

+421 905 728 903

info@tca.sk

Tomášikova 50/A
831 04 Bratislava, Slovensko

POVEDALI O NÁS

Gojo T. o nás povedal
Bol som na kurze pištol 1. Veľmi dobrý, profesionálny prístup. Odporúčam každému, kto sa chce naučiť narábať so zbraňou.

Balázs K. o nás povedal
Vďaka, vďaka a vďaka. Niet k tomu cčo dodať. Prefektný prístup každému osobitne aj počas výcviku!!! Ani sám neviem, co som čakal, ale určite oveľa viac som dostal!!! (Y).