Táto stránka používa k poskytovaniu služieb, personalizácii reklám a analýze návštevnosti súbory cookie. Používaním tejto stránky s tým súhlasíte.
TCA
TACTICAL COMBAT ACADEMY
×
 x 

0 Objednávok
Objednávky
0 Objednávok

Tactical Combat Academy alebo Akadémia taktického boja sa ako spoločnosť zameriava na defenzívne kurzy streľby, taktický výcvik a školenia pre “civilistov”, ale ponúka aj komplexný výcvikový program pre štátny aj súkromný bezpečnostný sektor. Svoj výcvikový program nedávno obohatila o skúsenosti dvoch elitných britských vojakov vo výslužbe, Colina MacLachlana a Johna Pierca. Na ich výcvik sme sa boli pozrieť.TCA ponúka návod

Už ste sa stretli zoči-vo- či nebezpečenstvu a nevedeli ste, ako máte naň reagovať? A je jedno, či išlo o stret s divým zvieraťom alebo pouličnou bitkou. Zakaždým ide o vyhrotenú stresovú situáciu, na ktorú ste s najväčšou pravdepodobnosťou neboli pripravení a vaše reakcie za vás prevzala prvá signálna sústava. Vojaci a ďalšie oficiálne ozbrojené zložky na celom svete sú trénovaní na reakcie vo vypätých situáciách. Lenže čo civilisti?

Tactical Combat Academy (TCA), o ktorej prominentnom šéfinštruktorovi výcviku Gabrielovi Trojákovi sme už v našom časopise písali, sa zameriava na výcvik špecialistov, ale aj civilistov práve na rozmanité hrozby a ná- strahy. A že to robia na profesionálnej úrovni nás presvedčili aj tentokrát, keď na ich pozvanie, na Slovensko zavítali dvaja vyslúžili britskí vojaci. Jeden z nich, Colin MacLachlan je bývalým členom 22. pluku SAS, ktorý má bojové skúsenosti zo Siera Leone, Strednej Ameriky, Balkánu, Afganistanu či Iraku. Druhý, John Pierce je takisto vyslúžilý britský vojak, ktorý istý čas pôsobil dokonca ako osobný strážca britskej kráľovnej Alžbety II.

Armádni špecialisti pripravujú vojakov britských špeciálnych jednotiek naozaj tvrdo. Podľa Colina MacLachlana o fyzickom tréningu a záťa- ži vedia viac než olympijskí tréneri. Fyzická kondícia a mentálna odolnosť vojakov špeciálnych síl je základom akéhokoľvek úspechu týchto jednotiek a fyzickej a mentálnej príprave podriaďujú všetko. Súčasťou výcviku britských špeciálnych jednotiek je polročná extrémne namá- havá fyzická príprava, počas ktorej sa vojaci musia presunúť aj štyridsať kilometrov za 24 hodín, pochopiteľne, že pešo a s výstrojom, ktorý váži 25 či 30 kilogramov. A aby to nemali jednoduché, presun nepozostáva len z príjemnej poľnej cesty, prekonávať musia najrozmanitejšie prírodné prekážky a terény. Od vojakov sa očakáva, že aj napriek únave a vyčerpanosti na pokraji síl si zachovajú zmysel pre humor a sviežu myseľ, lebo nikdy nevedia, čo ich v najbližšom okamihu môže prekvapiť.

Colin Mclachlan musel čeliť extrémne vypätej situácii, keď ho počas misie v Iraku zajali ozbrojenci, mučili a vo chvíli, keď sa ho chystali popraviť, ho oslobodili britské jednotky. Aj tieto svoje skú- senosti pretavil do výcvikového programu, ktorý na naozaj špičkovej úrovni ponúka TCA svojim klientom. Obaja spomínaní vojaci pomáhajú modelovať rôzne situácie, pri ktorých sa musíte brániť alebo utekať, aby pôsobili čo najautentickejšie. V ich neuveriteľne dobrej kondícii ich udržiava predovšetkým sebadisciplína. Tá je základom „úspechu“. Pravidelne behávajú, bicyklujú, cvičia v posilňovni, nie však pre nafúknuté svaly, ale pre to, aby ich telo bolo „pripravené“, dodržiavajú správnu životosprávu a podobne. Ak chcete okúsiť svoje schopnosti, neváhajte. Majte však na pamäti, že skutočne ide o mimoriadne namáhavý výcvik, ktorý nezvládnu mnohí tí, čo sú o svojej kondícii a schopnostiach „presvedčení“

Zdroj: Playboy

Autor: Playboy

Foto: Ivetka Hájniková

O TCA

Taktický výcvik, semináre a školenia ako pre civilný sektor, tak aj pre sektor oficiálnych ozbrojených zložiek a kontraktorov. Kurzy streľby, sebeobrany, zvládanie krízových situácií, kurzy prežitia atď.

KONTAKTUJTE NÁS

+421 905 728 903

info@tca.sk

Námestie SNP 19
811 01 Bratislava, Slovensko

POVEDALI O NÁS

Gojo T. o nás povedal
Bol som na kurze pištol 1. Veľmi dobrý, profesionálny prístup. Odporúčam každému, kto sa chce naučiť narábať so zbraňou.

Balázs K. o nás povedal
Vďaka, vďaka a vďaka. Niet k tomu cčo dodať. Prefektný prístup každému osobitne aj počas výcviku!!! Ani sám neviem, co som čakal, ale určite oveľa viac som dostal!!! (Y).