logo tca
Ponuka Kurzov
Profil TCA
SK
AT
DE
UK
UPLATNIŤ POUKAZ
giftcard icon
Košík je prázdny
AKO ZAČAŤ S KURZAMI V TCA

AKO ZAČAŤ S KURZAMI V TCA

KURZY, NÁROČNOSŤ, POSTUPNOSŤ

Ste v TCA nový a neviete ako začať?

Kurzy TCA sú rozdelené na strelecké a profesné.

Pri streleckých kurzoch TCA treba začať, podľa preferencie zbrane, s kurzami PIŠTOL 1, PUŠKA 1, SNIPER 1, BROKOVNICA 1. Následne Vás budú naši inštruktori navigovať na ďalšie, fyzicky aj technicky náročnejšie strelecké kurzy v jednotlivých úrovniach BASIC, ADVANCED a MASTER. Streleckých kurzov TCA sa môžete zúčastniť bez vlastnenia zbrojného preukazu, sú vhodné pre mužov aj ženy od 18 rokov.

Na väčšinu našich profesných kurzov sa nevyžaduje predchádzajúca skúsenosť so zbraňami a môžete si vybrať z našej širokej ponuky kurz, ktorý Vás zaujal. Medzi najpopulárnejšie patria Príprava na zbrojný preukaz, Zajatie: 24hodín, Boj s nožom.

Pred objednaním každého kurzu si pozorne skontrolujte obmedzenia a inštrukcie v popise daného kurzu. V prípade otázok nás neváhajte kontaktovať.

WHACK NÁS ODLIŠUJE OD OSTATNÝCH


To čo TCA odlišuje od ostatných poskytovateľov taktických výcvikov je WHACK Weapon Handeling and Combat Kit.

WHACK je náš dlhodobo vyvíjaný a praxou overený obranný combat systém. Súbor drillov, taktiky a techník narábania so zbraňami, využitie a rozmiestnenie výstroja. Pomocou minimálneho počtu techník rieši široké spektrum krízových situácií bez ohľadu na podmienky v ktorých sa situácia odohráva.

WHACK vytvára návyky a svalovú pamäť ktorá umožňuje jednotlivcom podvedome a konzistentne správne reagovať na vzniknutú situáciu bez ohľadu na úroveň stresu, komplexnosť danej situácie , alebo práve používanej zbraňovej platformy či už sa jedná o rôzne druhy pištolí, zbrane na báze AK47 alebo zbrane typu AR15.

Je nevyhnutné, aby každý účastnik kurzov TCA začal s WHACK od úplnych základov, aj v prípade predchádzajúcich skúseností so zbraňami mimo našu akadémiu.

AKO ZAČAŤ S KURZAMI V TCA
testimonial author image
Príslušník 2REP - Wild Way
Môj prvý kurz v TCA som si spravil ešte pred odchodom do Fr. Légie základná manipulácia so zbraňou - dlhá puška. Hneď po vstupe do Légii som si hneď všimol, že so zbraňou narábam odosť viac pohodlnejšie ako ostatní čo boli somnou na výcviku až vtedy som pochopil na akej úrovni a ako aktualizované k dnešnej dobe sú kurzy v TCA. Odvtedy sa pravidelne vraciam a aj opakujem viac x úplne najzákladnejšie stupne kurzov pretože až keď sú vyladené detaily tak môžem nato bezpečne nadväzovať veci.. Za posledných 7rokov som spravil nespočetne veľa kurzov a všetky skúsenosti a detaily dokonca aj techniky vysvetľovania posúvam našim chalanom ďalej a stále som v šoku, že vždy keď pridem aj po takom čase sa dokážem naučiť vždy niečo nové. A týmto by som chcel aj Gabrielovi odkázať, že jeho informácie a schopnosti sú predávané ďalej po svete a aplikované v reálnych situáciách nie len na strelnici, môžem potvrdiť, že TCA vás naozaj učí bojovať a nie iba strieľať do terčov ako 99% agentúr všetky kurzy sa dajú aplikovať v praxi keď príde to najhoršie preto učia jednoduché a praktické veci ktoré fungujú za každých okolností v krízových situáciách. Na záver dodám, že sa teším hneď ako prídem domov na ďalšie stáže. Bonne Chance 👊🇨🇵

NAJČASTEJŠIE OTÁZKY

KURZY, NÁROČNOSŤ, POSTUPNOSŤ

V prípade, že si nenašiel odpoveď na svoju otázku, neváhaj nás kontaktovať

ÚROVNE KURZOV TCA

BASIC, ADVANCED A MASTER

Bližšie vysvetlenie jednotlivých úrovni kurzov , ktoré nájdeš v ponuke Tactical Combat Academy.

BASIC

Účastníci sa oboznamujú so základnými technikami bezpečnej manipulácie so strelnými zbraňami. Dôraz sa kladie predovšetkým na bezpečnosť nabitie a bezpečne vybitie zbrane a taktiež na použiteľnosť technik pri rôznych druhoch zbraní pri rôznych poveternostných či svetelných podmienkach.

V neskorších fázach kurzov si účastníci osvoja techniky práce prsta na spúšti ( reset ) a zvládanie spätného rázu pri streľbe viacpočetnými ranami a na viacpočetné ciele.

Neoddeliteľnou súčasťou tejto úrovne je naučiť participantov techniky odstraňovania závad, techniky pohybu so zbraňou a streľby do strán a z neštandardných streleckých pozícii či sedadla spolujazdca.

ADVANCED

Na tejto úrovni máte už zvládnuté základne techniky bezpečnej manipulácie so strelnými zbraňami.

Ďalej sa v nich zdokonaľujete a zároveň sa Vám otvára široká ponuka náročnejších kurzov zameraných na pokročilé techniky presnej a rýchlej streľby, tímovú komunikáciu, streľbu pod zvýšením psychickým a fyzickým tlakom s rôznymi zbraňami.

MASTER

Kurzy na úrovni Master sú určené pre ozajstných nadšencov taktickej a obrannej streľby. Náročné kurzy ktoré obsahujú techniky špeciálnych síl upriamené na zvládanie akéhokoľvek scenára na bojisku.

Spájanie naučených technik, taktiky a fyzickej pripravenosti v ucelených driloch a scenároch ktoré sa často približujú reálnym bojovým operáciám.

Strieľa sa už aj v znížených svetelných podmienkach a samozrejme sa simulujú aj streľby so zranením.