logo tca
Ponuka Kurzov
SK
AT
DE
UK
UPLATNIŤ POUKAZ
giftcard icon
Kurz streľby s TCA - Pištoľ 1

Kurz streľby s TCA - Pištoľ 1

Každý sa môže naučiť strieľať. Ale trafiť sa tam, kam chcete a všetko správne a bezpečne ovládať je opäť niečo iné. Presne to druhé sa môžete naučiť v Tactical Combat Academy (TCA) na Slovensku – ich cvičisko je neďaleko Bratislavy, príjemných 50 kilometrov od Viedne.

Zúčastnili sme sa kurzu Pištoľ 1 a porozprávame vám o našich skúsenostiach. Cieľom kurzu Pistol 1 je predovšetkým naučiť sa bezpečne zaobchádzať so zbraňou a dosiahnuť dobrý priemer zásahov . V tomto kurze sa ešte neučia techniky prebíjania ani pohybu ale skutočné základy používania zbrane.


Cesta je jednoduchá a z Viedne sa na strelnicu dostanete za niečo vyše hodiny. Tam vás priateľsky privítajú a proces registrácie prebehne rýchlo. Potom už ideme priamo na vec!

Najprv, tak ako sa patrí, začneme hodinou čistej teórie. Hlavný tréner Gabriel Trojčák vysvetľuje rôzne typy puzdier, ktoré sú na trhu a prečo niektoré majú alebo nemajú zmysel. Žiaľ, Gabriel nevie po nemecky, no celý kurz je tlmočený veľmi dobre. Lekcia pokračuje vysvetľovaním správneho spôsobu nosenia puzdra. Následne každý dostane puzdro, ktoré si už s nadobudnutými znalosťami profesionálne nasadí.


Následne každý, kto nemá pri sebe vlastnú zbraň dostane Glock 17 Gen IV a teória pokračuje ďalej. Bezpečná manipulácia so zbraňou je vždy prvoradá. Po 20-minútovom drile v "Safety Drill", ktorý vás bude sprevádzať všetkými nasledujúcimi kurzami TCA sa pokračuje do ostrej prevádzky - teda streľba.

Všetky cviky vždy najprv vysvetlí hlavný tréner Gabriel a následne predvedie jednotlivé cviky "nasucho" a pod dohľadom nás nechá jednotlivé cvičenia takisto si vyskúšať . Až keď je Gabriel toho názoru, že všetci všetko pochopili, pokračuje v ukážke streleckého nácviku sám so živým výstrelom a až následne môžu aj účastníci strieľať.

Po prvých 10 výstreloch (prvé cvičenie) a uistení, že všetko je bezpečné, Gabriel vyhodnotil výsledky našich zásahov a v skupine sa podrobne prediskutovali rôzne chyby spúšťania a mierenia. Na chybách sa učíš!

V tomto duchu kurz pokračuje. Účastníci TCA Pistol 1 sa učia správne nabiť a uchopiť zbraň, ako ju bezpečne tasiť a predovšetkým ako správne mieriť. Vždy sú prítomní minimálne traja inštruktori, ktorí sa venujú každému jednotlivcovi a zlepšujú jeho zručnosti.

Na konci prvého kurzu – po približne 100 výstreloch – každý účastník zaznamenal výrazné zlepšenie vzoru zásahov. Aj u nás to tak bolo. Priznávame, že na začiatku sme boli dosť ďaleko od stredu a tiež sme mali veľké odchýlky, ale nakoniec sme boli veľmi spokojní, aj keď ešte musíme opraviť a zdokonaliť malú chybu úchopu.

Kurzy v TCA na seba nadväzujú a žiadny z nich nemôže byť preskočený. To znamená, každý musí začať od kurzu Pištoľ 1 a postupovať hore! Toto ale odporúčame naozaj každému, pretože Gabriel učí niektoré drobnosti inak, ako ste zvyknutí. Všetko to má ale svoj dôvod, ktorý svojim návštevníkom vždy povie a vysvetlí. Ak si nie ste istý, či to čo robíte je správne, môžete sa ho to kedykoľvek opýtať – a aj to odporúčame. Gabriel vám dá fundovanú, odbornú odpoveď, ktorú si každý hneď všimne: „ Tento muž vie, o čom hovorí!“ Niet sa čomu čudovať pri jeho solídnom výcviku v oblasti špeciálnych jednotiek.

Kurz je technicky veľmi dobrý a cena je rovnako atraktívna. Poloha areálu priamo na slovenských hraniciach je ideálna aj pre rakúskych účastníkov.

Hneď sme sa zúčastnili aj kurzu Pištoľ 2 a chceme vám naše dojmy čoskoro predstaviť v ďalšom článku.

ZDROJ : https://www.spartanat.com/

Basic

Pištoľ 1:
Základná manipulácia

  • Úroveň kurzu: BASIC
  • Dĺžka trvania kurzu: 3 hodiny
  • Účasť na kurze je možná aj bez zbrojného preukazu
  • Kurzu sa nesmie zúčastniť osoba mladšia ako 18 rokov
Cena: 59
Basic

Pištoľ 2:
Taktická obranná streľba jednotlivca

  • Úroveň kurzu: BASIC
  • Dĺžka trvania kurzu: 3 hodiny
  • Účasť na kurze je možná aj bez zbrojného preukazu
  • Kurzu sa nesmie zúčastniť osoba mladšia ako 18 rokov
Cena: 69

Podobné články

OSTRÉ ČLÁNKY A ROZHOVORY ZO SVETA TCA
Ako získať zbrojný preukaz
Ako získať zbrojný preukaz
Zaujímavosti, 10.4. 2022

Ako získať zbrojný preukaz - o zbrojný preukaz môže požiadať každý bezúhonný občan SR, ale i cudzinec, ktorý má na území SR trvalý alebo prechodný pobyt.

TCA - Profesionálny strelecký výcvik na Slovensku
TCA - Profesionálny strelecký výcvik na Slovensku
Kurzy, 20.7. 2017

Akadémia Tactical Combat Academy (TCA) na Slovensku je od Viedne vzdialená len 50 kilometrov. Pod vedením Gabriela Trojčáka sa tam konajú rôzne kurzy a školenia o všetkom čo súvisí so streľbou.

SOCIÁLNE SIETE NA KTORÝCH SME AKTÍVNI

ZARUČENE REÁLNY OBSAH PRIAMO Z KURZOV TCA